Kino w Teatrze Starym "Minari"

Bilety: normalne 10 zł, ulgowe 8 zł

"Minari"
USA 2020
kolor, 115 min
scenariusz i reżyseria: Lee Isaak Chung
zdjęcia: Lachlan Milne
muzyka: Emile Mosseri
obsada: Alan S. Kim, Yeri Han, Noel Cho, Steven Yeun, Darryl Cox, Ester Moon, Yuh-Jung Youn, Will Patton, Eric Starkey

Przeprowadzka ze słonecznej Kalifornii do wietrznego Arcansas dla Jacoba (Steven Yeun) ma być szansą na spełnienie marzenia o własnej farmie. Żona i dzieci są jednak rozczarowane, kiedy się okazuje, że czeka na nich ugór, a dom ma stanowić przyczepa na kółkach. Piętrzą się trudności, a sprowadzona do pomocy babcia wprowadza do rodziny jeszcze więcej zamieszania. Czy rodzina przetrwa w obliczu zaogniających się konfliktów?
Minari to koreańskie ziele, które wyrasta na największych nieużytkach. Tytuł autobiograficznej opowieści Lee Isaaka Chunga okazał się proroczy – skromny film został obsypany nagrodami na całym świecie. Zapewne dlatego, że opowiedziana z ciepłym humorem historia rodziny szukającej swojego miejsca porusza serca pod każdą szerokością geograficzną.
Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

Nagrody:
Oscar dla Yuh Jung Youn za rolę drugoplanową, pięć nominacji do Oscara oraz 107 innych nagród i 210 nominacji

 

[Zdjęcie czterech osób na łące. Na pierwszym planie w centrum stoi mężczyzna opierający dłonie na biodrach. Ma ciemne włosy i jest ubrany w brązowe spodnie i koszulę z krótkimi rękawami w kolorze łososiowym. Na drugim planie dwójka uśmiechniętych dzieci w dynamicznych pozach, na lewo od mężczyzny chłopczyk, na prawo dziewczynka. Dzieci są ubrane w kolorowe, letnie stroje. Po prawej stronie stoi samochód osobowy odwrócony przodem do widza. A przed jego maską stoi kobieta w niebieskich spodniach i żółtej bluzce. Ma założone ręce. W tle wysokie trawy, za nimi gęste krzaki. U góry błękitne niebo.]

fot. materiały promocyjne dystrybutora

Kino w Teatrze Starym "Minari"

  • fot. materiały promocyjne dystrybutora