Księżniczka Muzalinda "Kwiat wiśni"

Bilety: 30 zł
Istnieje możliwość kupienia biletów w karnecie na 5 spektakli z cyklu "Księżniczka Muzalinda".
Cena karnetu wynosi 100 zł (5 x 20 zł). Karnety można wykupić tylko w kasie teatru do 23.01.2022r.
Każda osoba, która nabyła bilet na wydarzenie podlega obowiązkowi dostosowania się do wymogów i regulacji związanych z epidemią COVID-19, obowiązujących w dniu wydarzenia.

Księżniczka Muzalinda "Kwiat wiśni"
scenariusz i reżyseria: Ewa Szawłowska
opracowanie muzyczne: Monika Polaczek-Przestrzelska
występują:
Księżniczka Muzalinda i inne postacie: Ewa Szawłowska
fortepian i koto: Monika Polaczek-Przestrzelska
orientalne instrumenty perkusyjne: Marcin Lemiszewski
kategoria wiekowa: 3-8 lat

Interaktywna baśń muzyczna z cyklu "Księżniczka Muzalinda" o podróży do Japonii.

Wesoła, pogodna, lecz nieco szalona Księżniczka Muzalinda opuszcza swoje królestwo i wybiera się w niezwykłą podróż do Japonii. Wraz z widzami będzie poszukiwać zaginionego zapachu kwiatu kwitnącej wiśni, który zniknął z cesarskiego ogrodu. Przemierzając Japonię, spotka ekscentryczną staruszkę, która nauczy ją, jak się parzy wyborną japońską herbatę i zaprosi do teatrzyku „Origami”. Czy babuleńka zdradzi Księżniczce tajemnicę ukradzionego zapachu kwiatu kwitnącej wiśni?
Aby rozwiązać te i inne zagadki zapraszamy na interaktywną baśń "Kwiat wiśni" z muzyką graną na żywo. Fortepian, niezwykły instrument koto i wiele orientalnych instrumentów perkusyjnych w sposób idealny pobudzą dzieci do twórczego działania i rozwiną ich wyobraźnię oraz wiedzę na temat pięknego, odległego kraju, jakim jest JAPONIA.

 

[Na ciemnej, drewnianej scenie bliżej lewej strony stoi kobieta. W głębi sceny perkusista i różne instrumenty perkusyjne, również egzotyczne. Kobieta ma długie, ciemne włosy związane wysoko w kucyk. Jest ubrana w granatową dopasowaną bluzkę bez rękawów, białą, falbaniastą, tiulową spódnicę, białe rajstopy i białe buty bez obcasów. Kobieta stojąc stopy kieruje w stronę perkusisty znajdującego się za nią, natomiast tułów odwraca w przeciwną stronę i wyciąga przed siebie rękę z rozłożonymi palcami. Tło czarne.]

Księżniczka Muzalinda "Kwiat wiśni"