Bitwa o literaturę. Potrzeba opowiedzenia własnej historii

Rozmowa tłumaczona na polski język migowy      

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru Starego od lutego 2022 r.
Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie. Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane online na stronie (zakładka "Na żywo") oraz Facebooku Teatru Starego


Gość: Katarzyna Surmiak-Domańska
Prowadzący: Michał Nogaś

O jednym z najsilniejszych instynktów w życiu człowieka z reporterką Katarzyną Surmiak-Domańską, autorką "Czystki", porozmawia Michał Nogaś.

Katarzyna Surmiak-Domańska — reporterka od lat związana z „Gazetą Wyborczą”. Współpracuje jako tutorka i wykładowczyni z Polską Szkołą Reportażu przy Instytucie Reportażu. Z wykształcenia romanistka. Autorka m.in. opowieści reporterskiej “Mokradełko”, która znalazła się w finale Nagrody Literackiej Nike 2013 i była wystawiana w Teatrze Nowym w Poznaniu w inscenizacji Mikołaja Grabowskiego. W 2016 roku została ponownie nominowana do Nike za książkę “Ku Klux Klan. Tu mieszka miłość.” Książka była również nominowana do Nagrody im. Beaty Pawlak oraz do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. W 2018 roku opublikowała reportaż biograficzny “Kieślowski. Zbliżenie”, który przyniósł jej Nagrodę „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej oraz znalazł się w finale Górnośląskiej Nagrody Literackiej Juliusz. Jej najnowsza książka to wydana w 2021 roku “Czystka”.

 [Zdjęcie uśmiechniętej kobiety w ujęciu popiersiowym. Ma ona okulary w czarnych oprawkach i ciemne, opadające na ramiona włosy. Jest ubrana w granatową bluzkę i beżowy żakiet. Kobieta opiera się ramieniem o ciemną, gładką ścianę, w której odbija się jej wizerunek. Tło rozmyte, wielokolorowe.]

Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.

fot. Albert Zawada

Bitwa o literaturę. Potrzeba opowiedzenia własnej historii

  • fot. Albert Zawada