Ewa Bem & Alchemik Big Band Grzecha Piotrowskiego

SPEKTAKL MUZYCZNY

Bilety: VIP - 150 zł, I - 120 zł, II - 90 zł, III – 50 zł
Każda osoba, która nabyła bilet na wydarzenie podlega obowiązkowi dostosowania się do wymogów i regulacji związanych z epidemią COVID-19, obowiązujących w dniu wydarzenia.


Powrót Królowej! Po czterech latach nieobecności na polskich scenach Ewa Bem nie tylko znowu zaśpiewa dla publiczności, ale ma dla nas premierową, koncertową płytę „Live”. Zapraszamy na swingujący koncert jazzowy, który przebiegać będzie w dwóch częściach.
W pierwszej części z Big Bandem Grzecha Piotrowskiego zaśpiewają solistki Alchemika – Małgorzata Chruściel, Tamara Behler i Ada Kiepura, a usłyszymy je w ulubionych amerykańskich standardach z oryginalnymi aranżacjami pisanymi dla Elli Fitzgerald i Franka Sinatry.
W drugiej części koncertu z orkiestrą Alchemik Big Band wystąpi Pierwsza Dama Polskiego Jazzu, Ewa Bem, wokalistka o niezwykłym wyczuciu swingu i jedynej w swoim rodzaju barwie głosu. Artystka wykona wybór największych przebojów, m.in. „Podaruj mi trochę słońca”, „Sprzedaj mnie wiatrowi”, „Żyj kolorowo”, „Kolega Maj”, „Wyszłam za mąż zaraz wracam” i „Dla ciebie jestem sobą”. To będzie wielki wieczór polskiej piosenki – Ewa Bem ma w repertuarze także rodzime standardy (m.in. utwory z repertuaru Marka Grechuty i Skaldów) i śpiewa je kolorowo jak nikt. Alchemik Big Band zagości po raz pierwszy na scenie Teatru Starego w Lublinie.
Daniel Wyszogrodzki

Ewa Bem - Niepowtarzalny, ciepły głos, sceniczna charyzma i autentyczność. Wspaniała wokalistka, wyjątkowa osobowość o nienagannych manierach estradowych. Nagrała 15 albumów, zaśpiewała setki koncertów przed publicznością w kraju, a także w Europie, Ameryce, Afryce i Azji.
Należy do grona najwybitniejszych polskich piosenkarek, a w środowisku jazzowym uważana za pierwsza Damę Polskiego Jazzu. Swą wielką karierę rozpoczęła od zespołu Bemibek, formacji wyjątkowej na ówczesne czasy na polskim rynku muzycznym. Współpracowała z największymi nazwiskami polskiej sceny jazzowej min. z Wojciechem Karolakiem, Zbyszkiem Namysłowskim, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim , Markiem Blizińskim, Henrykiem Miśkiewiczem. Od 1987r, z krótkimi przerwami, współpracuje z Andrzejem Jagodzińskim, pianistą, aranżerem, kompozytorem, kolejną wielką postacią polskiej sceny muzycznej. Najczęściej występuje z zespołem Andrzeja Jagodzińskiego, ale koncertuje także z czołowymi polskimi big bandami.
Niewątpliwym atutem programów Ewy Bem jest różnorodność jej repertuaru. Począwszy od jej największych przebojów, poprzez nowe opracowania utworów innych polskich artystów takich jak Andrzej Zaucha, Czesław Niemen, Marek Grechuta, Zespołu Skaldowie, zespołu Czerwone Gitary, po utwory o typowo jazzowym brzmieniu.
Rok 2021 jest pod wieloma względami wyjątkowy. Po czteroletniej nieobecności artystka wróciła, z wielkim sukcesem, na scenę. W tym roku obchodzi 50 lecie pracy artystycznej, a w listopadzie 2021 ukazała się jej najnowsza, koncertowa płyta zatytułowana Ewa Bem-Live, oraz reedycja wielokrotnie nagradzanej płyty zatytułowanej Kakadu.

Alchemik Big Band założony przez Grzecha Piotrowskiego, lidera formacji jazzowych takich jak: World Orchestra, Alchemik, Oxen, Freedom Nation, One World.
“W pandemii muzycy zderzyli się z pytaniem, czy stać mnie na bycie Artystą, czy to koniec ? Część odeszła z zawodu. Ci, którzy pozostali są bardziej zdeterminowani, skupieni na sztuce.
To właśnie takich artystów szukałem przez lata. Moje marzenia o założeniu Big Bandu zmaterializowałem w październiku 2020  na warsztatach World Orchestra w Radziejowicach. Nazwa jest rozwinięciem i kontynuacją mojej legendarnej grupy Alchemik z końca lat 90-tych, z którą nagraliśmy trzy popularne niegdyś albumy.
W tym sezonie usłyszycie nas w repertuarze “Tributte to Ella Fitzgerald”. Aby band brzmiał najlepiej kupiłem oryginalne partytury pisane przez mistrzów aranżacji w latach 30/40-stych specjalnie dla Elli.”   
Grzech Piotrowski

Alchemik Big Band zagrał latem 2021 pierwszą trasę koncertow:
50 Old Jazz Meeting z gościnnym udziałem Ewy Bem, Jana Ptaszyna Wróblewskiego i Anny Karwan
VII Wschód Piękna Festival, Pałac w Jabłonnej, Tężnia Busko Zdrój
oraz kluby: Bardzo Bardzo, Studio Skandal, Syreni Śpiew.

Muzycy (19 osób) :
Tamara Behler (voc), Ada Kiepura (voc)
Saxofony: Grzech Piotrowski (ts), Jarek Kaczmarczyk (as), Monika Muc (as), Kuba Łępa (ts), Marcin Gańko (bs)
Trąbki: Radosław Mosurek, Kazik Nitkiewicz, Ignacy Wendt, Szymon Paciora
Puzony: Szymon Klekowicki,, Karol Makowski, Grzegorz Pałka , Patryk Ostrowski, Filip Zgorzelski
Rafał Sarnecki (g), Jan Wierzbicki (b), Piotr Budniak (dr)


[Zdjęcie portretowe uśmiechniętej kobiety. Ma ona ciemne oczy, ciemne, krótkie włosy i pomalowane na czerwono usta. Jest ubrana w białą bluzkę. Jedną dłoń opiera na policzku, drugą z ugiętymi palcami dotyka kolczyka. Tło jasne, biało-szare.]

fot. Zofia Zija

Ewa Bem & Alchemik Big Band Grzecha Piotrowskiego

  • fot. Zofia Zija