Perla Batalla "House Of Cohen" The Songs of Leonard Cohen / Po raz pierwszy w Polsce

Bilety: VIP – 120zł, I - 100 zł, II - 85 zł, III - 40 zł
Każda osoba, która nabyła bilet na wydarzenie podlega obowiązkowi dostosowania się do wymogów i regulacji związanych z epidemią COVID-19, obowiązujących w dniu wydarzenia.


Perla Batalla
to amerykańska piosenkarka, która zdobyła sławę występując u boku Leonarda Cohena, towarzysząc mu jako wokalistka w kilku trasach koncertowych. Od lat nagrywa i występuje indywidualnie, prezentując m.in. materiał z albumu „Bird On The Wire – The Songs of Leonard Cohen”, jedną z najlepszych płyt (a jest ich wiele) z coverami piosenek kanadyjskiego barda. Przed nami wyjątkowa okazja spotkania z artystką, która przejęła nie tylko przejęła pochodnię, ale jest światową ambasadorką poezji i muzyki Leonarda Cohena. W jej repertuarze – poza przebojami, które Perla Batalla wykonywała z samym Mistrzem („Bird on the Wire”, „Famous Blue Raincoat”, „Dance Me to the End of Love”, „Suzanne”) – znajdują się pieśni argentyńskie oraz utwory autorskie z piosenkami pochodzącymi z teatralnego projektu „Blue House” opartego na życiu Fridy Kahlo i Diego Rivery.
My usłyszymy nowy program artystki „House of Cohen” i będziemy mogli porównać go z autorskim spektaklem Teatru Starego „Boogie Street”. Po raz pierwszy przyjeżdża do Polski! Będzie można ją zobaczyć i usłyszeć tylko w Lublinie. Fanów Leonarda Cohena czeka święto!
Daniel Wyszogrodzki

 

PERLA BATALLA

Nominowana do nagrody Grammy piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka. Uznanie krytyków zdobył jej charakterystyczny głos, emocjonalna szczerość i kompozycje scalające różne kultury.
Urodziła się w Los Angeles. Jej pochodzący z Meksyku ojciec był śpiewakiem, a matka Argentynka prowadziła rodzinny sklep z płytami Discoteca Batalla, w którym młoda artystka chłonęła inspiracje muzyczne obejmujące wiele języków i najróżniejsze style.
Po wspólnych występach z Leonardem Cohenem, za namową samego Mistrza, Perla rozpoczęła solową karierę. Od tego czasu nagrała 7 płyt, pojawiła się w filmie i telewizji, wystawiła 2 monodramy i wystąpiła w najbardziej prestiżowych salach koncertowych świata. Jej oryginalny musical Frida Kahlo został wybrany do produkcji przez Ojai Playwrights Festival i zdobył pochwały krytyków w San Diego Repertory Theatre. W hołdzie dla swojego mentora piosenkarka nadal występuje z repertuarem Leonarda Cohena w pełnych salach koncertowych w całej Europie i Ameryce Północnej.
Perla Battalla popularyzuje wśród młodzieży piękno śpiewu i języka hiszpańskiego – jest to jej misja, którą realizuje odwiedzając najbiedniejsze społeczności w USA. Artystka otrzymała dwie nagrody ONZ: The Earth Charter Award za nadzwyczajne poświęcenie dla sprawiedliwości społecznej i ekonomicznej oraz The Environmental Peacebuilding Award za dążenie do sprawiedliwości społecznej poprzez muzykę.


Więcej informacji o Artystce: www.perla.com

[Zdjęcie kobiety w długiej czarnej sukni z rękawami sięgającymi do łokci. Kobieta siedzi na wyścielonym szarm suknem podłożu, jedną nogę ma ugiętą z kolanem skierowanym ku górze. Na kolanie opiera łokieć, dłonią dotykając twarzy. Drugą rękę opiera na podłożu. Ma długie, kręcone, rozpuszczone, ciemne włosy, na szyi ma zawieszony sznur pereł. W tle nierównomiernie pomalowana ściana, po lewej czerwona, po prawej w kolorze przygaszonej zieleni, przybrudzonej lekko żółtą farbą.]

fot. Guy Webster

Perla Batalla "House Of Cohen" The Songs of Leonard Cohen / Po raz pierwszy w Polsce

  • fot. Guy Webster