"Łyżka dziegciu w beczce miodu"

Bilety: I - 30 zł, II - 20 zł, III i stojące – 10 zł 

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną     petla-1

"Łyżka dziegciu w beczce miodu"
scenariusz i reżyseria: Urszula Lewartowicz
przygotowanie wokalne: Edmund Kuryluk
scenografia i kostiumy: Arkadiusz Sławek
występują: Gabriela Jaskuła, Piotr Bublewicz

czas trwania: 55 minut

„Łyżka dziegciu w beczce miodu” to autorski projekt muzyczno-teatralny, nagrodzony Stypendium Prezydenta Miasta Lublina.
Jest to tragikomedia, w której problemy - te praktyczne i te egzystencjalne - człowieka zanurzonego w rozpędzonym świecie współczesnym, zderzają ze światem minionym, spokojnym i uporządkowanym, którego echo odbija się w wykonywanych przez aktorów przejmujących tradycyjnych pieśniach.

Reżyserka Urszula Lewartowicz o sztuce:
„Oczekują od nas bycia w dobrej formie. Ale dobra forma to przecież ciągle forma. Struktura dla surowej, nierzadko kruchej materii. Zdarza się, że pęka, dając dojść do (otwartego) głosu temu, co prawdziwe i pierwotne - popędom, emocjom, tęsknotom. Pęknięcie zaburza miarowość. Rozstraja regularność codzienności. Spowalnia tempo życia. Odsłania i obnaża. Tradycyjnym zaśpiewem łamie rytmiczne i słodkie hity współczesności. Paradoks polega na tym, że słodkie zwykle jest trochę gorzkie, a pyszne zwykle jest ciężkostrawne. Że w każdej beczce miodu jest łyżka dziegciu. A ty zajrzałeś już do swojej beczki?”.

 

#opisujemy

Dwie osoby siedzące na podłodze, opierające się plecami o dużą drewnianą beczkę z metalowymi obręczami. Po lewej mężczyzna w czarnych spodniach i czarnej koszuli, ma krótką brodę i okulary. Po prawej kobieta w czarnych spodniach i różowej, atłasowej koszuli z białą aplikacją na kołnierzyku. Tło czarne.

 

"ЛОЖКА ДЬОГТЮ В БОЧЦІ МЕДУ"

 

Квитки: I - 30 zł, II - 20 zł, III i стоячі – 10 zł 

Партер і ложі глядацького залу обладнані індукційною петлею     

"Ложка дьогтю в бочці меду"
сценарій і режисер: Уршуля Левартович
вокальна підготовка: Едмунд Курилюк
сценографія і костюми: Аркадіуш Славік
в ролях: Габріеля Яскуля, Пьотр Бублевіч

тривалість: 55 хвилин

„Ложка дьогтю в бочці меду” – це авторський музично-театральний проект, що отримав стипендію Президента міста Люблін.

Це трагікомедія, в якій проблеми — як практичні, так і екзистенційні — людини, зануреної у стрімкий сучасний світ, стикаються зі світом минулого, спокійним і впорядкованим, відгомін якого віддзеркалюється у щемливих традиційних піснях у виконанні акторів.

Режисерка Уршуля Левартович про п’єсу:

“Від нас очікують хорошої форми. Але хороша форма – це все ж форма. Структура для сирого, часто крихкого матеріалу. Буває, що вона тріскає, даючи вихід тому, що є істинним і споконвічним – потягам, емоціям, тугам. Тріщина порушує буденність. Це порушує регулярність повсякденного життя. Сповільнює темп життя. Відкриває і оголює. Традиційний спів порушує ритмічні та солодкі хіти сьогодення. Парадокс полягає в тому, що солодке зазвичай трохи гірчить, а смачне зазвичай важко перетравлюється. В кожній бочці меду є ложка дьогтю. А ти вже заглянув у свою бочку?”

 

"Łyżka dziegciu w beczce miodu"