Bitwa o literaturę. Wybór

Rozmowa tłumaczona na polski język migowy      

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru Starego od marca 2022 r.
Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie. Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane online na stronie (zakładka "Na żywo").

Gość: Ewa Lipska
Prowadząca: Grażyna Lutosławska
 
Jak wybrać wiersze do tomu, a jak słowa do wiersza? Kiedy człowiek, uwikłany w język i historię, jest wolny? Co ma wspólnego poezja z sejsmografem, a człowiek z rebusem? O liryce i epickich opowieściach, roli muzyki, prawie do bycia osobnym, dobrej i złej samotności, tragicznej i komicznej stronie życia, zdaniach, które się nie starzeją i jeszcze o tym, jak wygląda świat oglądany z perspektywy wierszy.
Grażyna Lutosławska

Ewa Lipska (ur. 1945) – poetka i felietonistka, redaktorka działu poezji Wydawnictwa Literackiego (1970–1980), wicedyrektorka i dyrektorka Instytutu Polskiego w Wiedniu (1991–1997), członkini PEN Clubu oraz Polskiej Akademii Umiejętności, autorka wielu tomów poetyckich, tomu prozy oraz tomu: E. Lipska, T. Lem, Boli tylko, gdy się śmieję… Listy i rozmowy (2018), laureatka wielu nagród literackich, m.in. Nagrody Fundacji im. Kościelskich, PEN Clubu, Nagrody Literackiej „Gdynia”, nagrody poetyckiej Silesius, Wielki Ambasador Polszczyzny za rok 2021.

[Zdjęcie popiersiowe delikatnie uśmiechniętej kobiety. Ma ona jasne włosy sięgające za ucho. Na głowie, pomiędzy kosmykami włosów ma założone ciemne okulary. Jest ubrana w dżinsową koszulę, wokół szyi ma owinięty niebieski szalik. Pod brodą trzyma dłoń z zagiętymi palcami, jednym z palców przysłania podbródek. Tło szare, niejednolite.]

Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.

fot. Danuta Węgiel

Bitwa o literaturę. Wybór

  • fot. Danuta Węgiel