Kino w Teatrze Starym "C'mon C'mon"

Bilety: normalne 10 zł, ulgowe 8 zł
Każda osoba, która nabyła bilet na wydarzenie podlega obowiązkowi dostosowania się do wymogów i regulacji związanych z epidemią COVID-19, obowiązujących w dniu wydarzenia.

"C'mon C'mon"
USA 2021
czarno-biały, 109’
scenariusz i reżyseria: Mike Mills
zdjęcia: Robbie Ryan
muzyka: Aaron Dessner, Bryce Dessner
obsada: Joaquin Phoenix (Johnny), Gaby Hoffmann (Viv), Woody Norman (Jesse), Molly Webster (Roxanne), Scoot McNairy (Paul), Jaboukie Young-White (Fern), Deborah Strang (Carol)

Dziennikarz radiowy Johnny, poproszony o pomoc przez swoją siostrę Viv, zabiera w podróż po Stanach dziewięcioletniego bratanka. Nagrywając materiał do kolejnych audycji o życiu i poglądach na świat amerykańskich nastolatków, musi odpowiedzieć również sobie na pytania, które stawia rozmówcom.
Skrzyżowanie filmu drogi z esejem filozoficznym na temat sensu życia, oczekiwań społecznych i granic rodzinnych ról i obowiązków? Brzmi złowrogo i pretensjonalnie, a tymczasem na ekranie mamy historię pełną wdzięku i podnoszącą na duchu, a wspaniałe czarno-białe zdjęcia Robbiego Ryana (nagrodzone Złotą Żabą w Toruniu) pozwalają wybrzmieć nieoczywistej ścieżce dźwiękowej, która staje się pełnoprawną bohaterką filmu.
Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

Nagrody:
Camerimage 2021: Złota Żaba i Nagroda Publiczności
BAFTA 2022: nominacja dla Woody’ego Normana za rolę drugoplanową
oraz 11 innych nagród i 49 nominacji

 

[Zdjęcie czarno-białe. Na pierwszym planie mężczyzna trzymający na plecach chłopca obejmującego jego szyję. Obaj są uśmiechnięci. W tle ulica z mnóstwem ludzi jak podczas pochodu czy parady. Po obu stronach ulicy jasne kamienice.]

fot. materiały promocyjne dystrybutora

Kino w Teatrze Starym "C'mon C'mon"

  • fot. materiały promocyjne dystrybutora