Bitwa o kulturę. Rozmowa o rozmowie

Rozmowa tłumaczona na polski język migowy      

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru Starego.
Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie. Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane online na stronie (zakładka "Na żywo").

Gość: Tomasz Stawiszyński 
Prowadzący: Jerzy Sosnowski

Tomasz Stawiszyński jest filozofem, eseistą i dziennikarzem radiowym (obecnie w TOK FM) oraz autorem podcastu, a także poetą. Zetknąłem się z nim w czasach, gdy prowadził w Radiu Dla Ciebie autorską audycję Niedziela Filozofów czyli Potyczki z życiem (2013-2016). Już wówczas uderzyła mnie w nim nieczęsto spotykana umiejętność rozmowy pełnej szacunku (co nie oznacza bynajmniej sztywnej zasadniczości!), a do tego stwarzającej okazję do wspólnego namysłu, inspirującego dla gościa audycji.
Dlatego z wielką radością i oczekiwaniem zapowiadam rozmowę z Tomaszem Stawiszyńskim o tym, co dla niego, jako praktyka (media) i teoretyka (filozofia), oznacza wywiad, dialog, dyskusja, wymiana poglądów – to z pewnością rozmaite sytuacje. Zapytam go także o anegdoty z życia dziennikarza, a także o najcieplej wspominanych rozmówców oraz o rozmówców, o których marzy.
Jerzy SosnowskiObszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.


fot. Krzysztof Dubiel

Bitwa o kulturę. Rozmowa o rozmowie

  • fot. Krzysztof Dubiel