Kino w Teatrze Starym "Lombard"

Bilety: normalny 12 zł, ulgowy 10 zł

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną     petla-1

Lombard

Reżyseria: Łukasz Kowalski

Scenariusz: Łukasz Kowalski

Zdjęcia: Stanisław Cuske

Polska 2022

78 minut

 

Tragikomedia dokumentalna. Lombard przy ulicy – nomen omen – Wytrwałych 1a na Bobrku, najbiedniejszej dzielnicy Bytomia, w czułym obiektywie kamery filmowej staje się uniwersalnym ludzkim mikrokosmosem, w którym dramat miesza się z groteską. Borykający się z coraz większą biedą okoliczni mieszkańcy znoszą do lombardu coraz bardziej absurdalne przedmioty, żeby związać koniec z końcem, a Jola i Wiesiek, właściciele interesu, i ich pracownicy toczą nierówną walkę z codziennością, próbując ratować nie tylko swoich klientów, ale i własny biznes, a nawet – miłość.

Magda Sendecka, kuratorka programu filmowego w Teatrze Starym w Lublinie

 

#opisujemy

Mężczyzna i kobieta siedzący na czarnej skórzanej kanapie, której oparcie w górnej części jest przykryte jasnym futrem. Twarze odwracają w przeciwne strony, mają poważne miny. Mężczyzna jest ubrany w ciemną kurtkę i dżinsy, ma szalik rękawiczki i okulary. Kobieta ma jasne włosy, jest ubrana w skórzane, czarne spodnie i jasnobrązowe, obfite futro. W tle obszerna, jasno oświetlona, nieco zagracona przestrzeń. Znajdują się w niej obrazy, ubrania na wieszakach, czarny manekin bez głowy i różne bibeloty.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

logo MKiDN

 

Ломбард

(Lombard)

Режисер Лукаш Ковальський

Сцен. Лукаш Ковальський

Фото Станіслав Куске

Польща 2022

78 хвилин

 

Документальна трагікомедія. Ломбард на вулиці – nomen omen –  Витривалих, 1а, в Бобреку, найбіднішому районі Битому, в чутливому об’єктиві кінокамери перетворюється на універсальний людський мікрокосмос, де драма перемішується з гротеском. Борючись і з злиднями, місцеві жителі приносять у ломбард дедалі абсурдніші речі, щоб звести кінці з кінцями, а власники підприємства Йола та Візік та їхні працівники ведуть нерівну боротьбу з повсякденністю, намагаючись врятувати не лише своїх клієнтів, а й своїх клієнтів. а й власну справу і навіть кохання.

 

Магда Сендецька, куратор кінопрограми Старого театру в Любліні

 

 

 

fot. materiały dystrybutora

Kino w Teatrze Starym "Lombard"

  • fot. materiały dystrybutora