Anthony Strong "Easy Sailing"

Bilety: VIP 120 zł, I-100 zł, II-85 zł, III-40 zł

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną     petla-1

Wstęp do koncertu Marcin Kydryński

 

Wokalista i pianista Anthony Strong powraca na scenę Teatru Starego w Lublinie! Brytyjski artysta, kojarzony przede wszystkim z erą swingu i porównywany do takich wykonawców, jak Michael Bublé czy – przede wszystkim – Harry Connick Jr. skutecznie rozszerza swój repertuar o utwory spod znaku Motown (Stevie Wonder) oraz materiał autorski (warto przypomnieć, że Anthony Strong występował na londyńskim West Endzie w musicalu Million Dollar Quartet, w którym wcielał się w legendę rock’n’rolla, niedawno zmarłego Jerry’ego Lee Lewisa). Przed nami – sceniczny dynamit i koncert, który z pewnością zapamiętamy na kolejne lata: sex, swing and rock’n’roll.

Daniel Wyszogrodzki, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym w Lublinie

 

Aby sięgać dziś po klasykę anglosaskiej piosenki wypada mieć na jej temat coś nowego, ważnego do powiedzenia. Anthony Strong, Brytyjczyk przed czterdziestką, repertuar Sinatry i Elli aż do samego dna przebadał. Przy fortepianie, którego jest wirtuozem, znalazł własną drogę do legendarnych piosenek i zaśpiewał je potem z taką świeżością, jakby zostały napisane przed chwilą. To wielka radość i zaszczyt móc przedstawić tego demona swingu lubelskiej publiczności. I trudno wyobrazić sobie dla tego spotkania scenerię doskonalszą, niż intymne wnętrze Teatru Starego. 1 i 2 marca 2023. 

Do zobaczenia, Marcin Kydryński.

 

Anthony Strong, brytyjski piosenkarz i pianista, łączący ponadczasowy repertuar i wyjątkową wrażliwość jazzową, powraca w 2023 roku ze swoją trasą Easy Sailing.

Jazzman słynie z dynamicznych koncertów na żywo. Dzięki ponad dwudziestoletniemu doświadczeniu w branży muzycznej zgromadził na scenie grono zaufanych londyńskich muzyków. Jego aranżacje swingowej klasyki, wspaniałe ballady i oryginalne utwory z nutą bluesa, po raz kolejny udowadniają, że ​​świeże podejście do poprawiających samopoczucie szlagierów może zapewnić fanom muzyki ze wszystkich stron świata bardzo potrzebną przerwę od otaczającej nas rzeczywistości.

 

 #opisujemy

Mężczyzna w eleganckim stroju siedzący na jasnej kanapie z ciemnozielonymi poduszkami po bokach. Jest ubrany w białą koszulę, kremowy krawat i ciemnozielony trzyczęściowy garnitur z zapiętą kamizelką i rozpiętą marynarką. Mężczyzna zakłada nogę na nogę, ręce rozkłada na boki trzymając dłonie na kanapie. W tle okno, po jego bokach jasne zasłony, za oknem nadmorski pejzaż.

 

Ентоні Стронг «Easy Sailing»

Вокаліст і піаніст Ентоні Стронг повертається на сцену Старого Театру в Любліні! Британський виконавець, якого асоціюють передусім з епохою свінгу та порівнюють із такими виконавцями, як Майкл Бубле чи, передусім – Гаррі Коннік-молодший, успішно розширює свій репертуар творами стилю Motown (Стіві Вандер) та авторським матеріалом (варто нагадати, що Ентоні Стронг виступав у лондонському Вест-Енді в мюзиклі «Million Dollar Quartet», де зіграв легенду рок-н-ролу, нещодавно померлого Джеррі Лі Льюїса). Попереду – сценічний динаміт і концерт, який ми точно запам’ятаємо на довгі роки: секс, свінг і рок-н-рол.

Даніель Вишогродський, куратор музичної програми Старого театру в Любліні

 

 

fot. materiały promocyjne

Anthony Strong "Easy Sailing"

  • fot. materiały promocyjne