Staromiejskie zaprasza "Szalony Piotruś"

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki.

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną     petla-1

Wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru Starego od 13.03.2023 r.

Szalony Piotruś

Кінотеатр «Староміський» запрошує: Шалений Пьотрус

(Pierrot le fou)

Reżyseria: Jean-Luc Godard

Francja 1965

110 minut

Co zrobić, gdy nuży ustabilizowane, mieszczańskie, paryskie życie, co stało się udziałem Ferdinanda? Wyruszyć na przykład ku Morzu Śródziemnemu, najlepiej w towarzystwie równie pięknej co tajemniczej Marianne. Tyle że ją ścigają algierscy zabójcy. Co z tym z kolei począć? Uciekać, rzecz jasna, a przy tym gadać, gadać o życiu. Francuska nowofalowa klasyka w doborowej obsadzie. A że w 2019 roku zmarła Anna Karina (Marianne), w 2021 Jean-Paul Belmondo (Ferdinand-Piotruś), a w 2022 reżyser i scenarzysta Jean-Luc Godard, niech ten seans będzie swoistym pożegnaniem z tymi legendami kina.

Maciej Gil, kurator cyklu „Staromiejskie zaprasza”.

 

#opisujemy

Na czarno-białym zdjęciu róg budynku, na którym zamontowano szyld Kina Staromiejskiego. Szyld składa się z pięciu poziomów, wyznaczonych przez wystające, poziome, cienkie, podłużne elementy, na których zamontowano metalowe segmenty, w których zostały wycięte litery. Na pierwszych czterech od góry, kolejno pojedyncze litery tworzące napis „kino”. Na ostatnim ułożony w półkole napis: "staromiejskie". W tle niebo i fragment sąsiedniej kamienicy.

 

Cykl "Staromiejskie zaprasza" jest współfinansowany ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

     PISF

Шалений Пьотрус

(Pierrot le fou)

Режисер: Жан-Люк Годар

Франція 1965 рік

110 хвилин

 

Що робити, коли набридло осіле, міщанське паризьке життя, яке провадить Фердинанд? Вирушити, наприклад, до Середземного моря, бажано в компанії не менш прекрасної як і загадкової Маріанни. За нею женуться алжирські вбивці. Що ж з цим робити? Втікати, звичайно, і при цьому розмовляти, розмовляти про життя. Класика французької нової хвилі з чудовим акторським складом. А оскільки Анна Каріна (Маріанна) померла у 2019 році, Жан-Поль Бельмондо (Фердинанд-Пьотрус) — у 2021-му, а режисер і сценарист Жан-Люк Годар — у 2022-му, нехай цей показ стане своєрідним прощанням із цими легендами кіно.

 

Мачей Гіль, куратор циклу «Староміський запрошує».

 

fot. Jan Trembecki

Staromiejskie zaprasza "Szalony Piotruś"

  • fot. Jan Trembecki