Kino w Teatrze Starym "Fucking Bornholm"

Bilety: normalny 12 zł, ulgowy 10 zł

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną     petla-1

Fucking Bornholm

(Fucking Bornholm)

Reżyseria: Anna Kazejak

Scenariusz: Filip K. Kasperaszek, Anna Kazejak

Zdjęcia: Jakub Stolecki

występują: Agnieszka Grochowska, Maciej Stuhr, Grzegorz Damięcki, Jaśmina Polak

Polska 2022

95 minut

Dwie pary – małżeństwo z długim stażem i ich stary kumpel rozwodnik z nową partnerką – jadą jak od lat na wakacje na wyspę Bornholm. Oczywiście z dziećmi, choć dla Dawida to nie jest oczywistość – była żona po raz pierwszy zgodziła się puścić z nim syna. Oczywiste są za to różnice między dwiema parami, nie tylko jeśli idzie o zasobność portfela. Incydent, który pierwszej nocy stanie się udziałem dzieci, ujawni podskórne napięcia i konflikty, i sprawi, że plany spokojnego wypoczynku wezmą w łeb. Pojawią się za to całkiem poważne pytania o postawy życiowe i tożsamość bohaterów, a nawet o przyszłość ich relacji. Anna Kazejak znalazła właściwy ton dla tej słodko-gorzkiej tragikomedii, precyzyjnie wyważając ilość powagi i humoru.

Magda Sendecka, kuratorka programu filmowego w Teatrze Starym w Lublinie

  

#opisujemy

Zdjęcie dwóch osób. Ujęcie zza ramienia odwróconej tyłem postaci z ciemnymi upiętymi włosami, znajdującej się po lewej stronie. Po prawej zwrócony w jej stronę jasnowłosy mężczyzna. Jest on ubrany w niebieską koszulkę i beżową kurtkę. Ma lekko zmrużone oczy i delikatnie rozchylone usta. Mężczyzna ma zamoczone włosy i ubranie. W rozmytym, zamglonym tle naturalna zieleń.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

logo MKiDN

 

Квитки: звичайний 12 zł, пільговий 10 zł

Партер і ложі глядацького залу обладнані індукційною петлею     

 

Fucking Bornholm

(Fucking Bornholm)

Режисер: Анна Казеяк

Сценарій: Філіп К. Касперашек, Анна Казеяк

Фото: Якуб Столецький

У ролях: Агнешка Гроховська, Мацей Штур, Ґжегож Дамєнцкі, Яшміна Поляк

Польща 2022

95 хвилин

Дві пари - подружжя зі стажем та їхній старий розлучений друг з новою партнеркою – як і багато років підряд, їдуть у відпустку на острів Борнхольм. Очевидно, що їдуть ​​з дітьми, хоча для Давіда це неочевидно, адже колишня дружина погодилася перший раз відпустити з ним сина. Однак, явними є відмінності між двома парами, що полягають не тільки в товщині гаманця. Інцидент, котрий відбудеться в першу ніч за участі дітей, розкриє приховану напругу та конфлікти і зруйнує плани щодо мирного відпочинку. Натомість відкриються досить серйозні питання про життєві позиції та особистості героїв, та навіть про майбутнє їхніх стосунків. Анна Казеяк підібрала правильну тональність для цієї гірко-солодкої трагікомедії, ретельно збалансувавши кількість серйозності та гумору.

Магда Сендецька, кураторка кінопрограми Старого театру в Любліні

 

fot. Jakub Stolecki

Kino w Teatrze Starym "Fucking Bornholm"

  • fot. Jakub Stolecki