Bitwa o kulturę. Chodź, coś ci powiem / Magdalena Krasuska, Grzegorz Jędrek, Maciej Tuora / PJM

Rozmowę prowadzi Grażyna Lutosławska.

Rozmowa tłumaczona na polski język migowy      

 

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną     petla-1

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru Starego od 01.04.2023 r.
Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie. Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.

Wydarzenie transmitowane online na stronie (zakładka "Na żywo" oraz na profilu FB Teatru Starego).

 

Co robią wiersze na ringu? Czy slam poetycki jest szansą dla poezji czy może jej zagraża? Kto i dlaczego zamienia druk na mikrofon? Czy Józef Czechowicz byłby dziś slamerem?  

 

Magdalena Krasuska – animatorka kultury, absolwentka historii sztuki i socjologii. Pracuje w Domu Słów Ośrodka “Brama Grodzka – Teatr NN”, gdzie realizuje działania z zakresu animacji i edukacji literackiej. Koordynatorka Festiwali: Miasto Poezji i Lubelska Scena Poetycka. Jest wiceprezeską Fundacji Heuresis. Realizowała takie projekty jak: Jak to robią dziewczyny, Niektórzy lubią poezję, Światowy Dzień Filozofii w Lublinie, Z frazą, Scena Poetycka.

Grzegorz Jędrek  – ur. 1988, od kilkunastu lat mieszka w Lublinie. Slamer i poeta, obecnie zajmuje się przede wszystkim literaturą mówioną. W 2023 roku udostępnił za darmo online swój tom wierszy slamowych „Psylocybina” (utopie.pl/psylocybina). Debiutował na łamach „Akcentu” 2011 nr 3, ponadto publikował m.in. w „Arteriach”, „Odrze”, „Stonerze Polskim” i „Wakacie”. Autor zbioru wierszy „Badland" (2012). Dwukrotnie nominowany do Nagrody im. Jacka Bierezina, jeden z laureatów  „Połowu 2011”. Uczestnik turniejów jednego wiersza. Laureat lubelskich „Żurawi 2012” w kategorii „Słowo”. Współzałożyciel Inicjatywy Dworzec Wschodni. Założyciel bloga o PR i marketingu kultury - wniedoczasie.pl. Doktor literaturoznawstwa, czasowo związany z Katedrą Teorii i Antropologii Literatury KUL. W swoich badaniach z zakresu humanistyki cyfrowej rozwija koncepcje konstruktywizmu utopijnego. Fan Star Treka.

Maciej Tuora – absolwent dziennikarstwa, slamer, członek Fundacji Heuresis, autor krótkich opowiadań. Od 2014 roku prowadzi warsztaty pisania. Od 2016 spotkania literackie. Publikował m.in. w „Malkontentach”, „Wydawnictwie J”, „Fabulariach”, „Szortach”, „Gazecie Wyborczej”, „Akcencie”. Lubi koty, funk-rap i dobry ramen.

 

 

Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7:00 a 11:00.

 

fot. Bolesław Lutosławski

Bitwa o kulturę. Chodź, coś ci powiem / Magdalena Krasuska, Grzegorz Jędrek, Maciej Tuora / PJM

  • fot. Bolesław Lutosławski