Kino w Teatrze Starym "Jazz Outsider"

Bilety: normalny 12 zł, ulgowy 10 zł

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną     petla-1

 

Drodzy Widzowie,
informujemy, że niestety, z przyczyn od nas niezależnych, dzisiejsze spotkanie z Januszem Majewskim po projekcji filmu "Jazz Outsider" nie odbędzie się.

 

Jazz Outsider

Reżyseria: Janusz Majewski
Scenariusz: Włodzimierz Kowalewski
Zdjęcia: Arkadiusz Tomiak

Polska 2022
59 minut

Kameralna opowieść mistrza polskiego kina i wielbiciela jazzu Janusza Majewskiego o Adamie Jędrzejowskim, perkusiście, który w złotej epoce polskiego jazzu grał z najlepszymi. Wspomnienia muzyka, który po podróżach po świecie zamieszkał ostatecznie w Ciechocinku, jego żony i ich gości: Zbigniewa Namysłowskiego, Michała Urbaniaka i Wojciecha Gogolewskiego, przeplatane są współczesnymi nagraniami koncertów i rewelacyjnymi materiałami archiwalnymi – fragmentami filmów dokumentalnych Majewskiego z lat 60. ubiegłego wieku. Uczta nie tylko dla zapalonych miłośników jazzu, ale i historii.

Magda Sendecka, kuratorka programu filmowego w Teatrze Starym w Lublinie

 

#opisujemy

Zdjęcie trzech muzyków. Kontrabasista i dwóch saksofonistów. Są w różnych strojach i pozycjach. Jeden z saksofonistów siedzi, drugi stoi. W tle pomieszczenie z plakatami na ścianach i zasłoniętym oknem. 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

logo MKiDN

 

КІНОТЕАТР У СТАРОМУ ТЕАТРІ "JAZZ OUTSIDER"

Квитки: звичайний 12 злотих, знижений 10 злотих

Партер і ложі глядацької зали обладнані індукційною петлею   

 

Jazz Outsider

Режисер: Януш Маєвський

Сценарист: Влоджімєж Ковалевський

Оператор: Аркадіуш Томяк

Польща 2022

59 хвилин

Інтимна історія майстра польського кіно та джазового поціновувача Януша Маєвського про Адама Єнджейовського, барабанщика, який грав із найкращими музикантами у золоту добу польського джазу. Спогади музиканта, який після подорожей по світу нарешті оселився в Цехоцінку, його дружини та їхніх гостей: Збігнєва Намисловського, Міхала Урбаняка та Войцеха Гоголевського, переплітаються з сучасними записами з концертів і сенсаційними архівними матеріалами – уривками з документальних фільмів Маєвського 1960-х років. Свято не тільки для затятих любителів джазу, а й історії.

 

Магда Сендецька, кураторка кінопрограми Старого театру в Любліні

 

 

fot. materiały prasowe

Kino w Teatrze Starym "Jazz Outsider"

  • fot. materiały prasowe