Edyta Bartosiewicz "Solo Act"

Bilety: VIP-150 I-120 zł, II-90 zł, III-50 zł

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną     petla-1 

 

Z okazji 30-lecia pracy artystycznej piosenkarka wykonała ukłon pod adresem fanów, nie ma bowiem bardziej intymnej formy kontaktu z publicznością niż solowy recital z gitarą akustyczną. Edyta Bartosiewicz tak właśnie zaczynała, więc jest to albo podróż sentymentalna, albo nowy początek.
Artystka jest autorką swojego repertuaru, pisze i muzykę i teksty, a na koncercie w Teatrze Starym na pewno nie zabraknie takich piosenek, jak „Sen”, „Skłamałam” czy „Jenny” oraz wielu czułych niespodzianek. Zapraszamy na spotkanie z gwiazdą na wyciągnięcie ręki – tylko u nas!

Daniel Wyszogrodzki, kurator muzyczny w Teatrze Starym w Lublinie

 

Edyta Bartosiewicz to niezależna artystka, autorka, kompozytorka i producentka nagrań.

Debiutowała w 1990 roku wraz z awangardowym zespołem Holloee Poloy albumem 'The Big Beat'. Już dwa lata później ukazała się jej pierwsza solowa płyta 'Love', a w 1994 roku kolejna, zatytułowana 'Sen', która okazała się ogromnym sukcesem. W latach 90. Bartosiewicz wydała jeszcze 4 albumy, w tym legendarne 'Dziecko', by w 1999 roku rozstać się z macierzystą wytwórnią i rozpocząć działalność w ramach własnej firmy wydawniczej. Wtedy też ukazała się płyta 'Dziś są moje urodziny', swoiste best-off, warunek rozwiązania kontraktu z Universal.

Edyta Bartosiewicz sprzedała łącznie ponad milion płyt i otrzymała wiele branżowych nagród, w tym kilka Fryderyków z rzędu za najlepsze płyty rockowe (ostatnią przyznano jej za album 'Ten Moment, wydany przez Eba Records w 2020 roku). Współpracowała też z wieloma artystami, śpiewając z nimi duety ( Hey – „Moja i Twoja Nadzieja”, Kazik – „Cztery Pokoje”, Krzysztof Krawczyk – „Trudno Tak”) lub też produkując ich nagrania ( Firebirds - album „Kolory” czy „Cisza W Jej Domu” zespołu Closterkeller)

4 listopada 2022 roku ukazała się jubileuszowa, zremasterowana przez Shawna Hatfielda wersja płyty „Love” na cd i winylu. Aby uczcić 30-lecie swojego solowego debiutu, Edyta postanowiła zagrać serię koncertów tylko z gitarą akustyczną (solo act), dokładnie tak, jak grała na samym początku swojej kariery. Czas zatoczył pętlę, a może bardziej spiralę i jest to dla Bartosiewicz coś w rodzaju „nowego otwarcia”.

Po sukcesie jakim była trasa wiosenna – 11 koncertów, wyprzedanych w całości w kilka tygodni, Artystka postanowiła wrócić jesienią na kolejną część trasy obejmującą tym razem 16 koncertów:

01.10: Toruń - Lizard King
06.10: Białystok - Nie Teatr
08.10: Bydgoszcz - Fabryka Lloyda
18.10: Wrocław - Vertigo Jazz Club
22.10: Gdańsk - Stary Maneż
29.10: Gliwice - Centrum Kultury Jazovia
03.11: Poznań - Blue Note
09.11: Opole - Sala Kameralna NCPP
14.11: Warszawa - Jassmine
19.11: Bielsko Biała - Metrum Jazz Club
26.11: Kraków – Klub Kwadrat
29.11: Warszawa - Jassmine
01.12: Lublin - Teatr Stary
07.12: Łódź - Teatr Nowy
10.12: Kielce - Kieleckie Centrum Kultury
17.12: Warszawa - Jassmine

fot. materiały promocyjne

Edyta Bartosiewicz "Solo Act"

  • fot. materiały promocyjne