Kocham Świat - recital Joanny Rawik, przy fortepianie Marcin Mazurek

Bilety w cenie: I - 40, II - 30, III- 20, IV - 15 zł

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną     petla-1

Po koncercie zapraszamy na rozmowę z artystką. 

Gdy Joanna Rawik w 1966 roku wystąpiła w paryskiej Olympii, okrzyknięto ją “Juliette Greco znad Wisły”. Rok później z piosenką „Po co nam to było” otrzymała nagrodę na Festiwalu w Opolu, wygrywając z Czesławem Niemenem, Jerzym Połomskim i Czerwonymi Gitarami. A gdy wykonała „Romantyczność”, wariację na temat chopinowskiego poloneza As-dur, mówiono, że z Fryderykiem jest na „ty”.

Joanna Rawik czaruje śpiewem już od siedmiu dekad i nadal, pomimo upływu czasu, robi to na najwyższym poziomie. To jedna z największych gwiazd polskiej estrady lat sześćdziesiątych. Była stałą bywalczynią festiwali w Opolu, Sopocie, Kołobrzegu czy Zielonej Górze i ważną postacią artystycznej bohemy PRL-u. Przyjaźniła się z Kaliną Jędrusik, Ewą Demarczyk czy Anną German. Pisali dla niej Młynarski, Osiecka i Kreczmar. Występowała w „Podwieczorku przy mikrofonie” i „Piosenkach od ręki” w Polskim Radiu. Publiczność zapamiętała ją za piosenki „Nie z każdej mąki będzie chleb”, „Nie chodź tą ulicą” czy wspomniane „Po co nam to było” i „Romantyczność”. Ona sama zaś zakochana jest w piosence francuskiej – zwłaszcza w artystce bliskiej jej sercu, Edith Piaf. Poza estradą dała się poznać jako utalentowana dziennikarka radiowa, felietonistka i pisarka. Jest autorką dziesięciu książek - w tym dwóch autobiografii. Prowadzi audycję “Piaf, czyli wróbel. Opowieść o piosence francuskiej” w Programie 1 Polskiego Radia i program “Sztuka jest magią” w Radiu Wnet.

Recital Artystki, która wystąpi w towarzystwie wybitnego pianisty Marcina Mazurka, w Teatrze Starym przybierze wyjątkowego wymiaru. To w Lublinie niemal siedemdziesiąt lat wcześniej stawiała pierwsze kroki jako aktorka i piosenkarka. Po koncercie, w rozmowie z Maksem Wieczorskim, młodym lubelskim dziennikarzem, Rawik opowie o swojej artystycznej drodze. Jej opowieści zabiorą publiczność w podróż po ostatnich dziesięcioleciach polskiej muzyki. To będzie niezapomniany wieczór dla pasjonatów kultury lat sześćdziesiątych. Dla tych z kolei, którzy w tamtych czasach żyli, spotkanie z artystką stanie się nostalgicznym powrotem do wspomnień młodości.

 

#opisujemy

Zdjęcie starszej kobiety z krótkimi, siwymi włosami. Jest ubrana w białe spodnie i białą bluzkę z czarnymi haftami przy dekolcie, przy krawędziach rękawów i przy dolnej krawędzi bluzki. Przed kobietą stoi czarny statyw z mikrofonem. W tle pomieszczenie z białą ścianą z umieszczonym wysoko oknem z białą ramą, na ścianie kolorowe obrazy. 

 

fot. materiały promocyjne

Kocham Świat - recital Joanny Rawik, przy fortepianie Marcin Mazurek