Kino w Teatrze Starym "Blisko"

Bilety: normalny 15 zł, ulgowy 12 zł

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną     petla-1

BLISKO

(Close)

Reżyseria: Lucas Dhont

Scenariusz: Lukas Dhont, Angelo Tijssens

Zdjęcia: Frank van den Eeden

Belgia/Holandia/Francja 2022

105 minut

Trzynastoletni Leo i Remi są nierozłączni. Poznajemy ich w czasie beztroskich wakacji, kiedy bez przeszkód mogą uprawiać swoje małe rytuały, bawić się i wygłupiać, i – być blisko. Ich relacja nie potrzebuje dookreślenia, wystarczy, że jest źródłem radości. Ale wakacje się kończą, a koledzy i koleżanki w nowej klasie słabo znoszą niejasne sytuacje, nawet jeśli nie mają złych intencji...  

Dhont buduje niezwykle subtelną opowieść o bolesnym pięknie dorastania, o straszliwym czasie przechodzenia z dzieciństwa w nastoletniość i o niszczącej sile społecznych oczekiwań. Nikogo przy tym nie oskarża, dzięki czemu w historii Leona i Remiego wybrzmiewają tony tragiczne, jak najdalsze od politycznych czy społecznych manifestów.  

Zaprasza Magda Sendecka, kuratorka programu filmowego w Teatrze Starym w Lublinie

 

#opisujemy
 
Na pierwszym planie jasnowłosy chłopiec w żółtej koszulce i ciemnej bluzie, w ujęciu popiersiowym. Chłopiec ma zamyśloną minę. Na drugim planie po prawej jeszcze jeden chłopiec w ciemnym stroju, z pochyloną do przodu głową. W rozmytym tle tafla jeziora i niebo rozdzielone lekko przechylonym horyzontem. 
 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

logo MKiDN

 

Fot. materiały dystrybutora

Kino w Teatrze Starym "Blisko"

  • Fot. materiały dystrybutora