Kino w Teatrze Starym "Pisklaki"

Bilety: normalny 15 zł, ulgowy 12 zł

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną     petla-1

 

PISKLAKI

Scenariusz i reżyseria: Lidia Duda
Zdjęcia: Wojciech Staroń, Zuzanna Zachara-Hassairi
Polska 2022
83 minuty


Co może być największym wyzwaniem dla siedmiolatka? A jeśli szkoła wymaga zamieszkania w internacie, bo jest wiele kilometrów od domu? Dla dzieci niewidomych i niedowidzących internat w Laskach to szansa na sensowne życie i zarazem ogromny wysiłek, przede wszystkim emocjonalny.

Znakomita dokumentalistka Lidia Duda obserwuje trójkę nieopierzonych pisklaków, które próbują sobie poradzić z życiem. Oderwani od domu i rodziców, w obcym i wymagającym, choć życzliwym otoczeniu, mogą się oprzeć na takich samych jak oni: tak rodzi się przyjaźń. Zosia, Oskar i Kinga, obserwowani wrażliwą, empatyczną kamerą Wojciecha Staronia i Zuzanny Zachary-Hassairi, powoli, ostrożnie rozwijają skrzydła, dając sobie nawzajem – i przy okazji widzom – lekcję odwagi i siły charakteru.

Zaprasza Magda Sendecka, kuratorka programu filmowego w Teatrze Starym w Lublinie

 

#opisujemy
 
Czarno-białe zdjęcie chłopca siedzącego przy fortepianie. Chłopiec pochyla głowę, jedną dłonią dotyka klawiatury. W tle pomieszczenie z oknem i rośliną doniczkową. Ujęcie zza uchylonych drzwi. 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

logo MKiDN

Fot. materiały producenta

Kino w Teatrze Starym "Pisklaki"

  • Fot. materiały producenta