Kino w Teatrze Starym "Marta Grall" / Spotkanie z Maciejem Stuhrem

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki.

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną     petla-1

Po projekcji filmu odbędzie się spotkanie z Maciejem Stuhrem.

Spotkanie z Maciejem Stuhrem będzie transmitowane online na stronie (zakładka "Na żywo") oraz na profilu FB Teatru Starego.

MARTA GRALL

Reżyseria: Maciej Stuhr
Scenariusz: Adam Kasjaniuk, Maciej Stuhr
Zdjęcia: Maciej Puczyński
Polska 2022
70 minut


Od kilku lat w szkołach teatralnych – łódzkiej i warszawskiej – powstają nie tylko dyplomy teatralne, ale też filmowe. Młodzi adepci zawodu mogą przećwiczyć i zaprezentować swoje umiejętności nie tylko na deskach scenicznych, ale też przed kamerą. Ale to nie tylko wprawki warsztatowe. Przy okazji powstają interesujące, godne uwagi wypowiedzi o współczesnej rzeczywistości. Dotykające żywych, aktualnych tematów. Tak też jest w wyreżyserowanej przez Macieja Stuhra etiudzie fabularnej z warszawskiej Akademii Teatralnej.

Rektor uczelni przerywa wykład, żeby poinformować grupę studentów, że jedna z ich koleżanek nie żyje. Z młodymi ludźmi będzie rozmawiał psycholog, który ma im pomóc przeżyć ten szok. Z rozmów, które obserwujemy, wyłania się nie tyle obraz nieżyjącej Marty, co tych, którzy o niej opowiadają. A także coraz wyraźniejszy obraz świata, w którym przyszło im żyć.

Zaprasza Magda Sendecka, kuratorka programu filmowego w Teatrze Starym w Lublinie

 

#opisujemy
 
Zdjęcie popiersiowe mężczyzny z poważną miną, w półmroku. Mężczyzna ma jasne włosy, jest ubrany w ciemnobeżową koszulkę i szarobrązową marynarkę. W tle ciemne pomieszczenie z oknem i delikatne ślady cieni rzucanych przez odległe, słabe źródła światła zza okna.
 
 

Film „Marta Grall” powstał w ramach Zadania „LEKTURY– laboratorium z inscenizacji audialnej i audiowizualnej dla studentów AT” w ramach projektu “Nowa jakość kształcenia w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Wiedza Edukacja Rozwój [POWER].

 

Fot. Tomasz Tyndyk

Kino w Teatrze Starym "Marta Grall" / Spotkanie z Maciejem Stuhrem

  • Fot. Tomasz Tyndyk