Recital Jacka Bończyka "Licencja na lirykę"

Bilety: I-80 zł, II-60 zł, III-40 zł, IV-20 zł 

Miejsca IV - scena widoczna jest tylko z pozycji stojącej

 

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną     petla-1 

 

Najnowszy – jubileuszowy – recital Jacka Bończyka „Licencja na lirykę”.

 

Jacek Bończyk – gitary, wokal

Konrad Wantrych – piano, instrumenty klawiszowe

Wojciech Gumiński – kontrabas, moog

 

Jacek Bończyk, aktor, wokalista i reżyser, objawi nam się w Lublinie w każdej z tych ról, ponieważ obchodzi właśnie 30-lecie pracy artystycznej i przygotował z tej okazji wyjątkowy spektakl „Licencja na lirykę”. Będzie to wieczór „męskiej poezji”, podczas którego zaśpiewa m.in. wiersze Tuwima i Stachury, a także utwory własne i piosenki Jacka Kaczmarskiego, Grzegorza Ciechowskiego oraz Stanisława Staszewskiego (ojca Kazika). Jacek Bończyk to artysta o kulturze słowa wywodzącej się wprost z najlepszych tradycji piosenki aktorskiej i poezji śpiewanej. Usłyszymy m.in. „Grande valse brillante”, „Celinę”, czy „Nie pytaj o Polskę”.

Daniel Wyszogrodzki, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym w Lublinie

 

Jacek Bończyk jest bardzo lubianym aktorem teatralnym i filmowym, autorem tekstów i reżyserem spektakli muzycznych, wielokrotnie nagradzanym i docenianym za świetne wykonania dzieł wybitnych twórców piosenki.

 

Jacek Bończyk - autor tekstów piosenek, scenarzysta i reżyser spektakli muzycznych, aktor i piosenkarz. Autor polskiej wersji językowej wielu piosenek w filmach, m.in.: „Shrek”, „Niedźwiedź w wielkim niebieskim domu”, „Mała Syrenka”. Wokalista i gitarzysta formacji rockowych: „Bończyk/Krzywański” oraz „Nowe Sytuacje”. Uczestnik festiwali i zdobywca wielu nagród, z których najważniejsze to: Grand Prix na XVI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie oraz Grand Prix na XXI Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Redaktor prowadzący pasmo w Radiu Kolor (1996-98) oraz prowadzący autorską audycję „Boni Cafe” (2003-2006). Od stycznia 2022 prowadzi autorską audycję „Galaktyki Muzyki” w internetowym radiu ZAMEK NADAJE. Od 2010 roku - członek Rady Artystycznej Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. W latach 2013 - 2016 był twórcą i dyrektorem artystycznym Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego. Od 2016 roku - wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej. Dyrektor artystyczny Teatru Rozrywki w Chorzowie – sezon 2018/19. Publiczność oklaskuje go od 30 lat, a jego koncerty są zawsze ważnym wydarzeniem na mapie kulturalnej Polski.

 

#opisujemy
 
Zdjęcie czarno-białe. Zbliżenie na twarz mężczyzny w ujęciu z półprofilu. Twarz znajduje się po prawej stronie i jest zwrócona w lewą. Po lewej nie mieszcząca się w całości w kadrze dłoń trzymająca okulary. Mężczyzna ma poważną minę i przymknięte oczy. Ma krótkie, ciemne włosy i sztruksowy, stojący kołnierz. Tło szare. 
Fot. Mikołaj Rutkowski

Recital Jacka Bończyka "Licencja na lirykę"

  • Fot. Mikołaj Rutkowski