Lubelska Federacja Bardów "Nowe piosenki w Teatrze Starym"

Bilety: I-80 zł, II-60 zł, III-40 zł, IV stojące-20 zł.

Miejsca IV - scena widoczna jest tylko z pozycji stojącej

 

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną     petla-1

 

Lubelska Federacja Bardów to oryginalna formacja estradowa proponująca własne rozumienie rozrywki. Zespół stworzyli i tworzą laureaci najważniejszych festiwali piosenki artystycznej. Występuje od maja 1999 roku. Sposobem organizacji pracy przypomina krakowską Piwnicę pod Baranami, gdzie jest wielu autorów, kompozytorów i wykonawców. Czerpie wzorce z folkloru Kresów, muzyki klasycznej; nawiązuje do ambitnych nurtów rocka i popu. Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów, a także wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekstową. Warte podkreślenia jest, że zarówno muzyka jak i tekst są przeważnie dziełem członków zespołu. LFB koncertowała na najbardziej prestiżowych estradach w Polsce i  za granicą, w miejscach dla wielu polskich kapel nieosiągalnych. W Nowym Jorku, Paryżu, Londynie, w Wiedniu oraz we Lwowie i Łucku. Nagrywała początkowo wyłącznie „na żywo” - w Studiu im. Agnieszki Osieckiej Programu III PR, w Radiu Kraków, Muszli Koncertowej im. Romualda Lipki w Lublinie, Kawiarni Artystycznej Hades czy Teatrze Starym w Lublinie. W międzyczasie powstały także płyty studyjne – nagrywana w Studiu im. Budki Suflera w Radiu Lublin CD „Poematy” czyli kompozycje własne do słów Edwarda Stachury oraz płyta w pełni autorska, zatytułowana „Bardziej” wydana w 2018 roku, a zrealizowana w Bracia Studio - Adam Drath w Lublinie.

Na swoje 24 urodziny zespół postanowił opublikować nowe piosenki. To również prezent dla świętującego 200 – lecie działalności Teatru Starego w Lublinie, z którym LFB jest związana od reaktywacji działalności placówki w roku 2012. LFB była bowiem tym zespołem, który jako pierwszy testował sprzęt muzyczny zakupiony do tej prestiżowej placówki. Od tamtej pory, niemal corocznie gości w progach Teatru osiągając sukcesy artystyczne i co ważne - również frekwencyjne.

Lubelska Federacja Bardów tym razem zaprasza na koncert promujący nową płytę CD zatytułowaną „Nowe piosenki w Teatrze Starym”. Materiał ten został zarejestrowany w Teatrze jesienią ubiegłego roku.

Słowa piosenek zostały napisane przez Marka Andrzejewskiego, Jana Kondraka i Hannę Lewandowską. Kompozycje są dziełem Panów wyżej wymienionych oraz Piotra Selima. 

 

Zespół wystąpi w składzie:

Jolanta Sip – śpiew

Katarzyna Kowanek – śpiew, skrzypce

Marek Andrzejewski – śpiew, gitara akustyczna

Jan Kondrak – śpiew, narracje

Piotr Selim – śpiew, fortepian, instr. klawiszowe 

Michał Lewartowicz – gitary

Krzysztof Nowak – gitara basowa

Tomasz Deutryk – perkusja

 

Jeśli chcą Państwo posłuchać owacyjnie przyjętych podczas premiery, ciekawych, inteligentnych piosenek w jak najbardziej artystycznych interpretacjach, to zapraszamy na ten magiczny, pełen niezwykłych wrażeń wieczór.

 

#opisujemy 
 
Na pierwszym planie fortepian. Za nim stłoczona grupa ośmiu uśmiechniętych osób, w tym sześciu mężczyzn i dwie kobiety. Wszyscy są w ciemnych strojach. Osoby przy samym fortepianie opierają się o jego klapę. W tle ciemna kotara z niebieskimi refleksami światła. 
 
 
Fot. materiały promocyjne

Lubelska Federacja Bardów "Nowe piosenki w Teatrze Starym"

  • Fot. materiały promocyjne