Bitwa o literaturę. Czytając wojnę / Wojciech Jagielski / PJM - spotkanie przeniesione z 16.01 na 06.02.2024

Spotkanie przeniesione z 16.01 na 06.02.2024 - wejściówki wydane na 16.01 zachowuja ważność. 

 

Rozmowę prowadzi Michał Nogaś.

Rozmowa tłumaczona na polski język migowy      

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną     petla-1

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru Starego 01.12.2023r

Jedna osoba może pobrać maksymalnie 2 wejściówki na każde spotkanie. Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.

 

Bitwa o literaturę. Czytając wojnę

Nie czuję się uzależniony od wojen. Ale nie ma sensu udawać, że w moim zawodowym życiu nie były, a w jakimś stopniu nadal nie są jedną z najważniejszych spraw. Wojny są najważniejszymi wydarzeniami nie tylko politycznymi – zmieniają losy świata i pojedynczych osób. Przy nich wiele innych procesów blednie - mówi Wojciech Jagielski – jeden z najwybitniejszych reportażystów i korespondentów wojennych. O opracowanej przez niego monumentalnej antologii reportażu wojennego, o tym, jak wojnę opisywać i jak ją czytać, z Wojciechem Jagielskim porozmawia Michał Nogaś.

Wojciech Jagielski - reporter, pisarz, były korespondent wojenny. Specjalista od spraw Afryki, Kaukazu i Azji Środkowej. Ponad dwadzieścia lat pracował w „Gazecie Wyborczej”, przez dziesięć - w PAP. Razem z wybitnym fotografem Krzysztofem Millerem stworzyli tandem reporterski, jeżdżąc wiele lat w rejony konfliktów zbrojnych. Laureat wielu nagród, w tym Nagrody im. ks. Tischnera, Nagrody „Rzeczpospolitej” im. Dariusza Fikusa, Nagrody PEN Clubu, Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i Studenckiej Nagrody Dziennikarskiej „MediaTory”. Nominowany do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego i Nagrody NIKE. W roku 2014 został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Autor książek reporterskich, m.in. „Modlitwa o deszcz”, „Wieże z kamienia”, „Nocni wędrowcy”, „Wypalanie traw”, „Wszystkie wojny Lary”. Od 1 września 2017 r. dziennikarz „Tygodnika Powszechnego”.

Wydarzenie transmitowane online na stronie (zakładka "Na żywo") oraz na profilu FB Teatru Starego.

 

#opisujemy

Mężczyzna w ujęciu popiersiowym z półprofilu. Ma krótkie włosy, wąsy i okulary w cienkich oprawkach. Jest ubrany w niebieską koszulę z kołnierzykiem i czarną marynarkę. Tło ciemnobordowe.
Fot. Rafał Oleksiewicz

Bitwa o literaturę. Czytając wojnę / Wojciech Jagielski / PJM - spotkanie przeniesione z 16.01 na 06.02.2024

  • Fot. Rafał Oleksiewicz