Katarzyna Groniec "Konstelacje"

Bilety: I-120 zł, II-95 zł, III-75 zł, IV-40 zł.

Miejsca IV - scena widoczna jest tylko z pozycji stojącej

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną     petla-1

Laureatka nagrody Bardiniego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie piosenki aktorskiej powraca z nowym repertuarem. Premierowy album artystki nosi tytuł „Konstelacje” i zawiera materiał autorski – Katarzyna Groniec stworzyła większość tekstów i muzyki. Jej piosenki dotykają najbardziej intymnych emocji i zapraszają do małych światów, gdzie każde słowo, gest i dotyk nabierają znaczenia. Na koncercie nie zabraknie też ulubionych utworów piosenkarki z poprzednich lat, a towarzyszyć jej będzie zespół: Filip Miguła (klawisze), Adam Skrzypek (kontrabas), Bogdan „Boogie” Skiedrzyński (gitary) i Wojciech Buliński (perkusja).
Uwaga: Katarzyna Groniec śpiewa sercem.

Daniel Wyszogrodzki, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym w Lublinie

 

Katarzyna Groniec - laureatka głównej nagrody Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu (1988); debiutowała rolą Anki w musicalu „Metro” w Teatrze Dramatycznym (1991). W 1997 roku na Festiwalu Piosenki Aktorskiej zdobyła Grand Prix, Pierwszą Nagrodę i Nagrodę Dziennikarzy, gdzie zaśpiewała „Zdemaskowanie piosenki” Hemara oraz „Amsterdam” Brela. W kwietniu 2008 roku Katarzyna Groniec otrzymała dyplom mistrzostwa im. Aleksandra Bardiniego - za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie piosenki aktorskiej. Nagrała wiele płyt: „Mężczyźni”(2000 r.), „Poste restante” (2002 r.), „Emigrantka” (2004 r.), „Przypadki” (2007 r.), „Na żywo” (2008 r.), „Listy Julii” (2009 r.), "Pin-Up Princess" (2011 r.), "Wiszące Ogrody" (2014 r.), “ZOO” (2015 r.), z piosenkami Agnieszki Osieckiej, “Ach!” (2018 r.), „Konstelacje (2023 r.).
Wyjątkowa wokalistka i osobowość polskiej sceny. Niekiedy cały teatralny zespół nie jest w stanie dostarczyć tylu emocji i tak umiejętnie przenieść słuchaczy w świat, o którym opowiada. A opowiada niezwykle przejmująco i wiarygodnie, dzięki czemu po chwili każdy przenosi się w świat kreowany słowem i melodią. Jej występy to przejmujące spektakle, a widzowie od początku czują realistyczność wszystkich historii. Towarzyszący artystce muzycy w idealny sposób dozują emocje budując niepowtarzalny nastrój.

 

#opisujemy

Artystyczne zdjecie portretowe lekko uśmiechniętej kobiety. Ma ona ciemne, falowane włosy sięgające za ucho, z zaczesaną na bok grzywką zasłaniającą prawe oko. Kobieta ma czarny strój z narzuconą na ramiona krótką pelerynką z frędzli w przygaszonym kolorze złotym. Tło ciemnoszare.
Fot. Alex Lua Kaczkowska

Katarzyna Groniec "Konstelacje"

  • Fot. Alex Lua Kaczkowska