"Pogo" / Teatr Polonia Warszawa

Bilety: I-100 zł, II-80 zł, III-60 zł, IV-30 zł.

Miejsca IV - scena widoczna jest tylko z pozycji stojącej

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną     petla-1 

POGO wg Jakuba Sieczki / Teatr Polonia Warszawa

Reżyseria: Kinga Dębska
Scenografia: Wojciech Żogała,
Kostiumy: Małgorzata Domańska
Kompozytor: Radosław Luka
Obsada: Marcin Hycnar, Radosław Luka

Monodram Marcina Hycnara (aktorowi towarzyszy muzyk Radosław Luka) jest oparty na autobiograficznej książce Jakuba Sieczki pt. „Pogo”. Autor przez sześć lat był lekarzem pogotowia. Opowiedział o swojej pracy, która każdego dnia przynosiła najtrudniejsze doświadczenia walki o ludzkie życie i zdrowie. Czasami te zmagania przybierały groteskowy czy wręcz komiczny charakter. Czasami doprowadzały do łez kogoś nawet tak zaprawianego w bezpośrednim kontakcie z nieszczęściami pacjentów, jak ratownik z warszawskiego Grochowa. Opowieść Sieczki fascynuje także dlatego, że jest on uważnym, często sarkastycznym obserwatorem rzeczywistości, zdolnym również do niebanalnej autorefleksji. A Marcin Hycnar po mistrzowsku tę zmienną w nastrojach narrację odtwarza na scenie, sprawia, że przez blisko dwie godziny jesteśmy z bohaterem „Pogo” „na dobre i złe”.

Zaprasza Wojciech Majcherek, kurator programu teatralnego w Teatrze Startym

Monodram na podstawie książki reporterskiej „Pogo”, uznawanej za jedną z najwybitniejszych w tym gatunku w ostatnich latach w Polsce (w 2023r. znalazła się ona w finale prestiżowej nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego). Jej autor Jakub Sieczko, to lekarz, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, który przez sześć lat pracował w stołecznym pogotowiu ratunkowym. A jego książkowy bohater nie owija w bawełnę: „Mam o Grochowie nakłamane. Czasem myślę, że żyją tu tylko stare kobiety i pijani mężczyźni w średnim wieku”. Dlatego pewnie recenzentka „Polityki” pisała: „Sieczko bardzo się stara odrzeć zawód ratownika medycznego z bohaterstwa i sprowadzić na ziemię widzów sensacyjno-ckliwych szpitalnych seriali (…). Z jakim efektem? Paradoksalnie – odwrotnym”.

Czas trwania: 115 minut

Data premiery: 15 czerwca 2023

Uwaga! W spektaklu są używane stroboskopy.

#opisujemy

Zdjęcie mężczyzny w ujęciu od bioder w górę. Ma pomarańczowe spodnie I pomarańczową rozpiętą kurtkę z czarnymi elementami. Pod kurtką czarną koszulkę włożoną w spodnie. Mężczyzna wyciąga przed siebie ręce lekko rozłożone na boki, dłonie odwraca wnętrzem do dołu. W za nim czarne konstrukcje z linii prostych na ciemnofioletowym tle. W lewym górnym rogu podłużna świetlówka.
Fot. Katarzyna Kural-Sadowska

"Pogo" / Teatr Polonia Warszawa

  • Fot. Katarzyna Kural-Sadowska