Wojtek Mazolewski "YUGEN 2"

Bilety: I-100 zł, II-80 zł, III-60 zł, IV-30 zł 

Miejsca IV - scena widoczna jest tylko z pozycji stojącej

 

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną     petla-1 

Urodzony w Gdańsku basista odbył naturalną artystyczną drogę od punku do jazzu. Zapisał się jako współtwórca sceny yassowej w latach 90., następnie założył formację Pink Freud – jeden z filarów polskiego jazzu nowego millenium. Teraz firmuje swoim nazwiskiem Wojtek Mazolewski Quintet i odnosi z tym składem niebywałe sukcesy – w rankingu najważniejszego amerykańskiego magazynu jazzowego „Down Beat” ich album „Polka” znalazł się w piątce najlepszych płyt na świecie 2018 roku (podobne wyróżnienie nie spotkało wcześniej żadnego polskiego muzyka). Wojtek Mazolewski przybywa do Lublina z projektem „Jestem, czyli Yugen 2”, w którym daje się poznać jako charyzmatyczny wokalista akompaniujący sobie na gitarze, a towarzyszyć mu będą między innymi Krzysztof Kawałko (gitara) i Joanna Halszka Sokołowska (wokal). I nie warto pytać, czy to jazz czy nie jazz – muzyka Wojtka Mazolewskiego to zawsze dźwięki z najwyższej półki.

Zaprasza Daniel Wyszogrodzki, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym w Lublinie

Wojtek Mazolewski – gitara, wokal
Krzysztof Kawałko – gitara
Joanna Halszka Sokołowska – wokal
Marcin Pendowski – bas
Bruno Jasieński – bębny

“Wszystko zaczęło się, gdy po latach znowu złapałem za gitarę. Gitara i muzyka są dla mnie talizmanem, lekarstwem, wehikułem czasu, który teleportuje mnie do magicznej krainy, gdzie wszystko jest możliwe. To powrót do korzeni. Album YUGEN to mój osobisty zachwyt nad wszechświatem i jego nieograniczonym potencjałem. Grając czuję świat pięknym, urozmaiconym, pełnym różnorodnych form życia, inspirującym miejscem, gdzie każdy może być szczęśliwym, będąc sobą” – pisał o YUGEN artysta.
Po sukcesie pierwszej płyty zwieńczonej nominacją do Fryderyka i magicznych koncertach m.in na trasie „Męskiego Grania 2022” przyszedł czas na drugą odsłonę, czyli YUGEN 2.
Przed nami „Jestem”, czyli „Yugen 2” – kontynuacja solowego albumu Wojtka Mazolewskiego. Od zamysłu do realizacji, od projektu do zespołu, od zespołu do wielowymiarowej orkiestry twórców, muzyków w kooperacji ze wspaniałymi artystami takimi jak Szczyl, Bela Komoszyńska, Joanna Halszka Sokołowska, Ifi Ude i inni. Wojtek Mazolewski skupił wokół siebie same dobre duchy!

YUGEN to podróż wewnątrz siebie i połączenie z naturalną energią. Organiczne, muzyczne dopełnienie tego co bio, ekologiczne i duchowe. To wyprawa w miejsce, gdzie po prostu jesteś... Zamykasz oczy, słuchasz, oddychasz, płyniesz... To powiew wolności. Brzmienia lat 60. i 70., powrót do tradycji w klimacie Grateful Dead, Neil Young czy Led Zeppelin jest tu skrzyżowany z nowoczesnymi dźwiękami w stylu Tame Impala, Khruangbin czy Drugdealer. Całość okraszona jazzowymi akcentami i współczesną produkcją Marcina Borsa odpowiedzialnego za brzmienie płyt Hej, Pogodno czy Mrozu.

Nie potrzeba lepszej rekomendacji...

Wojtek Mazolewski - instrumentalista, kompozytor, autor muzyki do audiobooków, spektakli teatralnych i filmów, współtwórca polskiego yassu, autor audycji radiowych. Znany z formacji WMQ, Pink Freud. Przesuwa granice muzycznych interpretacji i prezentuje słuchaczom nowy sposób postrzegania muzyki jazzowej.

Fot. materiały promocyjne

Wojtek Mazolewski "YUGEN 2"

  • Fot. materiały promocyjne