RYTMONIADA - muzyczna bajka edukacyjna

Bilet: 40 zł

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną     petla-1 

 

Spektakl o godzinie 14:00 z tłumaczeniem na PJM

 

RYTMONIADA - muzyczna bajka edukacyjna z serii "Szalone Królestwo"

Spektakl dla dzieci w wieku 4+

Cykl muzycznych baśni edukacyjnych "Szalone Królestwo" to rymowana współczesna wersja dell' arte. Spektakle są niezwykle żywiołowe, oparte na ruchu, z muzyką graną na żywo. Aktorzy wciągają dzieci do wspólnej zabawy, wykorzystując często element improwizacji. Widzowie mają szansę poznać brzmienia i barwy różnych instrumentów, które pobudzają ich wyobraźnię, wprowadzając w świat sztuki: teatru, muzyki i tańca.

Mieszkańcy Szalonego Królestwa organizują wspaniałe muzyczne zawody. Błazen Skoczek i Paź Trylik chcąc zaimponować Królowej, będą wymyślać przedziwne dyscypliny sportowe. Będą biegi w różnych tempach i rytmach, gra w „koszykówkę kankanówkę” oraz wygibasy i pląsańce z obręczami w różnych stylach muzycznych. Dzieci wezmą udział w niezwykłej, muzycznej olimpiadzie czyli RYTMONIADZIE. Będą emocje, śmiech, łzy, brawa, rywalizacja i wspaniałe muzyczne nagrody.

Scenariusz i reżyseria: Ewa Szawłowska
Opracowanie muzyczne: Monika Polaczek-Przestrzelska

Obsada:
KRÓLOWA: Katarzyna Mykietyn
PAŹ: Ewa Szawłowska
SKOCZEK: Tomasz Osica
MISTRZ PLĄS: Damian Zawadzki
FORTEPIAN: Monika Polaczek-Przestrzelska
INSTRUMENTY PERKUSYJNE: Marcin Lemiszewski

 

#opisujemy

Zdjęcie trzech osób na scenie. Na pierwszym planie kobieta i mężczyzna w dynamicznych pozach. Mężczyzna pochyla tułów do przodu, jedną rękę opiera nad biodrem, a drugą wyprostowaną wyciąga przed siebie. Kobieta trzyma go za wyciągniętą dłoń, a drugą z ugiętym łokciem trzyma przed sobą. Ma szeroko rozstawione stopy i pochyla się do przodu. Na drugim planie mężczyzna za perkusją. Wszyscy są ubrani w białe koszulki z czarnym nadrukiem i ciemną dolną część stroju. Tło ciemne z jasnym prostokątem w lewym górnym rogu, na prostokącie fragment czerwonego napisu. 
fot. archiwum własne

RYTMONIADA - muzyczna bajka edukacyjna

  • fot. archiwum własne