Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa "Koncert w Rozmarino"

Bilety: I-100 zł, II-80 zł, III-60 zł, IV-30 zł 

Miejsca IV - scena widoczna jest tylko z pozycji stojącej

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną     petla-1

 

Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa – Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa w ciągu 40 lat nieprzerwanej działalności (jedyny taki zespół bluesowy w Polsce!) osiągnęli sukcesy, którymi można by obdzielić znacznie większe grono artystów! Dwadzieścia osiem wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty supportujące gwiazdy bluesa światowego formatu: B.B. Kinga czy Blues Brothers. Kilka tysięcy koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie, w USA, a nawet w Zimbabwe! Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie czterech dekad działalności, Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl, będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Swe charakterystyczne brzmienie Nocna Zmiana Bluesa wypracowała w trakcie tysięcy koncertów w klubach i na festiwalach w kraju i całej praktycznie Europie. Najnowsza płyta zespołu zatytułowana "Amazonia" zdobyła miano Płyty Roku w plebiscytach;  Radio Gra FM – „Toruńskie Gwiazdy 2021” oraz tytuł Płyty Roku w kwartalniku „Twój Blues” w roku 2021.
Na koncert zespołu złożą się najbardziej znane utwory oraz te z najnowszej płyty. Nie zabraknie takich numerów jak „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy śpiewany razem z publicznością „Chory na bluesa", będący kulminacją każdego występu. Koncerty Nocnej Zmiany Bluesa to wspaniałe przeżycie, duża dawka energii, radości, ale też refleksji, to połączenie tych wieloletnich doświadczeń z młodzieńczą energią, którą muzykom i słuchaczom daje blues!

Sławek Wierzcholski to wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Ciekawostka – jako jedyny, zagrał na harmonijce hejnał z wieży Kościoła Mariackiego w Krakowie, transmitowany przez radio! Przez 30 lat był też prezenterem Polskiego Radia, organizatorem festiwali bluesowych a przede wszystkim człowiekiem „Chorym na bluesa”! Za swe zasługi i osiągnięcia artystyczne, Sławek został uhonorowany srebrnym medalem "Gloria Artis" oraz "Srebrnym Krzyżem Zasługi".

Skład zespołu:
Sławek Wierzcholski – śpiew, harmonijka ustna
Witold Jąkalski – slide guitar
Wiesław Kryszewski – gitara elektryczna
Kacper Łbik– gitara basowa
Kamil Długoborski - perkusja

 

#opisujemy

Zdjęcie z koncertu. Na małej scenie pięciu muzyków w ekspresyjnych pozach, w różnorodnych strojach ze wzorami i nadrukami. Na pierwszym planie w centrum wokalista. Na drugim planie po lewej gitarzysta i perkusista, po prawej gitarzysta i basista. Za nimi baner z imprezy "Suwałki Blues Festival" z grafiką w trzech kolorach: czarnym, czerwonym i białym.
fot. materiały promocyjne

Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa "Koncert w Rozmarino"

  • fot. materiały promocyjne